Bitcoin osiąga poziom 51 tysięcy dolarów, gdy krótkoterminowa sytuacja byka umacnia się w obliczu słabnącego dolara

Bitcoin rośnie powyżej 51 000 USD, gdy dolar stagnuje, co wskazuje na krótkoterminowy szczyt.

Indeks dolara amerykańskiego (DXY) wykazuje oznaki krótkoterminowego szczytu, ponieważ cena Bitcoina ( BTC ) pokazuje sygnały krótkoterminowego wzrostu.

Istnieje narracja, że ​​cena Bitcoina często zbiega się ze spadkiem wartości dolara.

Ponieważ zasoby wartości, takie jak złoto i Bitcoin, są wyceniane w stosunku do dolara, teoretycznie trend spadkowy w DXY prawdopodobnie miałby pozytywny wpływ na cenę BTC.

Bitcoin ponownie odzyskuje 50 000 $

Gdy dolar zaczął się konsolidować, 3 marca Bitcoin przekroczył poziom 50000 USD, co pozwoliło mu ponownie przetestować poziom oporu 51,600 USD.

Powyżej 51 600 $ opór jest niewielki aż do 56 000 $. Dlatego przekroczenie tego poziomu ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia dynamiki wzrostu w krótkim okresie.

Bitcoin Jack , pół-pseudonimowy handlowiec, który przewidział spadek wartości 3600 USD w marcu 2020 r., Powiedział:

„Biorąc pod uwagę, że jest bardzo prawdopodobne, że pakiet stymulacyjny w wysokości 1,9 tys. USD zostanie zatwierdzony w ciągu najbliższych 2 tygodni, przypuszczam, że dolar rośnie w tym miejscu. Może się mylić, ale struktura również wygląda bardzo podobnie do poprzedniej konsolidacji”.

Jeśli Bitcoin będzie nadal rosnąć w miarę stagnacji dolara, może to pozwolić BTC na jednoczesne korzystanie z dwóch czynników makro.

Po pierwsze, spadek wartości dolara w naturalny sposób przynosi korzyści Bitcoinowi. Po drugie, zbliżający się bodziec w wysokości 1,9 bln USD może posłużyć jako katalizator dla szerszego wzrostu kursu BTC, osłabiając jednocześnie wartość dolara.

Bitcoin prawdopodobnie stracił w zeszłym tygodniu z powodu chwiejnego klimatu makro, gdy dolar zaczął rosnąć, a rentowności obligacji wzrosły do ​​rocznego maksimum .

Gdyby warunki makroekonomiczne były głównym katalizatorem spadku koniunktury Bitcoina, teraz, gdy rentowności obligacji spadają, może to osłabić dynamikę BTC w nadchodzących tygodniach.

Czy 42,9 tys.USD było lokalnym dnem?

Według Johna Cho, dyrektora globalnej ekspansji w Ground X, 42.900 USD było najprawdopodobniej lokalnym dnem dla Bitcoina w dającej się przewidzieć przyszłości.

Cho wcześniej przewidział krótkoterminowy spadek kursu Bitcoina, spodziewając się spadku do około 40 000 do 41 000 USD. BTC nie spadł tak nisko, ale spadł do poziomu poniżej 43 000 USD, prawie kończąc spadek o 30% w stosunku do lokalnego maksimum. Cho powiedział :

„Na razie 42,9 tys. Wydaje się być najniższym (lokalnym). Tak czy inaczej, cieszę się, że byki odzyskały kontrolę”.