Komisarz Peirce chce, aby SEC zatwierdziła ETF Bitcoin

Przynajmniej jeden lider w SEC opowiada się za zatwierdzeniem ETF Bitcoin w USA.

W wirtualnym czacie przy kominku z DC Bar komisarz SEC Hester Peirce skrytykowała wieloletni opór komisji wobec ETF Bitcoin

Moderator Ashley Ebersole zapytał o wysoce publiczne niezadowolenie SEC z długiej serii propozycji Bitcoin ETF w amerykańskim Peirce, który jest często znany jako „CryptoMom”, odpowiedział sprzeciwem wobec tych odrzuceń: „Byłem całkiem szczery o moim niezgodzie moi koledzy z dezaprobatą dla niektórych z tych produktów na giełdzie ”.

Bitcoin nie jest wyjątkowo niestabilny jako inwestycja bazowa dla funduszu notowanego na giełdzie, argumentował Peirce. „Chciałbym, abyśmy przyjrzeli się temu, jak w przeszłości postrzegaliśmy podobne produkty. Wiele innych produktów, które posiadamy, bazuje na produktach, które są niechlujne ”- kontynuowała. „Nadal można zbudować uporządkowany produkt”.

Ji Kim z Gemini Trust kontynuował tę samą linię pytań, co do obaw SEC wobec ETF Bitcoin. Peirce odpowiedział: „Nie można zakładać, że rynki nie będą funkcjonować, jeśli nie będą podlegać dokładnie takim samym regulacjom, jak rynki papierów wartościowych”.

Myślę, że rynki Bitcoin są dojrzałe. Jest tam teraz dużo pieniędzy, w tej przestrzeni jest wielu bardzo wyrafinowanych graczy i wykonano dużo pracy, aby uregulować handel szczególnie z Bitcoinem.

Powiedziałbym, że rynki są wystarczająco dojrzałe, aby zbudować na nich coś innego

Jeśli chodzi o niedawną interpretację organu nadzoru bankowego Ministerstwa Skarbu, zgodnie z którą banki mogą utrzymywać rezerwy na stablecoiny fiducjarne, Peirce zauważył, że SEC zwracała szczególną uwagę na takie wydarzenia.

Pomimo nowego orzeczenia Peirce ostrzegł, że niektóre produkty reklamowane jako stablecoiny są w rzeczywistości papierami wartościowymi: „Nie można po prostu umieścić na nim etykiety stablecoin i oczekiwać, że będzie regulowany w ten sposób”.

Komisarz Peirce rozpoczęła drugą kadencję w SEC w zeszłym miesiącu, co oznacza, że ​​pozostanie w komisji do 2025 r.