Kryptoński wieloryb wypuszcza ogromny portfel Bitcoinów w $936,000,000 Transakcja – Oto, dokąd zmierza BTC Dzienny personel Hodla 30 czerwca 2020 r. BITCOIN

Handlowcy kryptograficzni śledzą zapierającą dech w piersiach transakcję Bitcoin z wysokoobrotowego, anonimowego wieloryba.

Wielki posiadacz kryptociągu przelał w sumie 101.857 BTC o wartości 936 milionów dolarów za opłatą transakcyjną wynoszącą zaledwie 48 centów.

Transakcja została po raz pierwszy zauważona przez automatyczny system śledzący księgę popytu, znany jako Bitcoin Block Bot. Według najnowszych danych eksploratora bloków, wieloryb podzielił BTC na dwa oddzielne portfele, wysyłając 5.000 BTC do jednego, nieznanego portfela i wysyłając zmianę do osobnego portfela nieznanego pochodzenia.

Wykresy BitInfoCharts pokazują, że trove 101.857 BTC po raz pierwszy wszedł do portfela wieloryba 2 kwietnia. Portfel ten nie wysłał ani nie otrzymał znacznej ilości BTC aż do dziś, kiedy to właściciel nagle zaczął przenosić fundusze.

Według firmy technologicznej Blockchain, Blockstream, transfer zaoszczędził 41% w opłatach transakcyjnych, ponieważ tajemniczy wieloryb kryptoński już używa SegWit.

Wydaje się, że BTC, o której mowa, nie kieruje się na żadne znane giełdy kryptograficzne, na których mogłaby być sprzedawana na otwartym rynku.

Zainteresowany wieloryb kryptoński może być początkowym inwestorem, który handluje Bitcoin Era na rynku pozagiełdowym lub przenosi BTC pod wiele adresów w celach bezpieczeństwa i zarządzania. Możliwe jest również, że podmiot ten jest giełdą walut kryptograficznych, dostawcą usług powierniczych lub instytucją zarządzającą aktywami cyfrowymi w imieniu swoich klientów.